Samsun Temsilciliğimiz Tarafından “Bir Darbeden Ötesi; 28 Şubat” Temalı Türkiye Konuşmaları Konferansı Gerçekleştirildi.

“28 Şubat Bir Darbeden Ötesi” 

Samsun Temsilciliğimizin koordinesinde Türkiye Konuşmaları programları bağlamında; Samsun Büyükşehir Belediyesi ve Samsun Milli İrade Platformu üyesi STK’lar ile beraber “28 Şubat: Bir Darbeden Ötesi” Konferansı düzenlendi.

28 Şubat 2021 Pazartesi günü saat: 19.30’da Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleştirilen konferansta kurucu genel başkanımız ve Ankara Hacı Bayram Veli Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Tekin “28 Şubat: Bir Darbeden Ötesi“ temalı konuşmasını gerçekleştirdi.

Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif Dağlı, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Sabri Kılıç, Ondokuz Mayıs Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yavuz Ünal, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, Cihannüma Derneği Genel Başkan Vekili Ahmet Akça, Ak Parti İl Başkanı Ersan AKSU, MHP İl Başkanı Abdullah Karapıçak, Samsun Milli İrade Platformu üyesi sivil toplum kuruluşlarının başkanları ve protokol üyelerinin katılım sağladığı konferansa üniversite öğrencileri yoğun ilgi gösterdi.

Konferansta Prof. Dr. Yusuf Tekin, geçmişten günümüze vesayet sistemleri, darbeler, bu yapılara karşı gerçekleştirilen müdahalelerden ve demokrasilerin geleneğinden bahsederek, gençlere önemli tavsiyelerde bulundu.

”Bu tür olaylarla karşılaşmamak için hepimiz çok uyanık, çok dikkatli olmalıyız. Biz milli iradenin savunusunu yapıyoruz. Ülkemizde milletin iradesinin hakim olduğu bir yapı istiyoruz. Kendi geleceğimizi kendimizin belirlemesi lazım. İşte bunların da olabilmesi için bu yapıların olmaması gerekiyor. Türkiye’nin bir daha böyle bir süreci yaşamamasını temenni ediyorum.” dedi.

Konuşmasında yapılan darbelerin aslında siyasi partilere değil, milletin kendisine yapıldığını vurgulayan Tekin, akabinde katılımcıların sorularını cevapladı. Program, Samsun Valisi Doç. Dr. Zülkif DAĞLI ve Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa DEMİR’in, Prof. Dr. Yusuf TEKİN’e hediye takdimi ile tamamlandı.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

KONYA’DA ŞEHİR VE MEDENİYET ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Cihannüma tarafından organize edilen “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”  Selçuk...

CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir...

GÖÇ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU YAYINLANDI

Gaziantep şehrimizin güzide kurumları ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği...