Cihannüma Dergi’nin İlk Sayısı Çıktı!

Cihannüma Ar-ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından organize edilen Cihannüma Dergi, “Müslüman Zihin ve Yapay Zekâ” gibi dikkat çeken bir tema ile yayın hayatına Bismillah dedi.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından, entelektüel birikimin doğru bir duruş ve bakış açısı üzerinden pratiğe yansıtılması amacıyla yayın hayatına kazandırılan “Cihannüma Dergi”nin 2020 Kış sayısı çıktı.  Dergilerin ‘hür fikrin kaleleri’ olduğu anlayışıyla yayın hayatına başlayan derginin ilk sayısının kapak konusu “Müslüman Zihin ve Yapay Zekâ” oldu.  Son zamanlarda üzerinde çokça konuşulan yapay zekânın Müslüman bir zihin eşliğinde ve farklı yönleriyle nasıl ele alınabileceği arayışını içeren dergide “gündem, dosya ve söyleşi” bölümleri yer alıyor. Yılda dört sayı olarak basılması planlanan Cihannüma Dergi ile yeni çalışma alanlarının oluşması ve gündeme ilişkin değerlendirilmelerin sunulması hedefleniyor.

Genel Yayın Yönetmenliği’ni Dr. Ömer Faruk Yelkenci’nin, editörlüğünü Özkan Tekin’in yaptığı derginin Yayın Kurulu’nda; Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Prof. Dr. Mahmut Bilen, Mustafa Bolat ve Hüseyin Cerrahoğlu yer alıyor. Derginin Danışma Kurulu’nda ise; Prof. Dr. Yusuf Tekin, Prof. Dr. Birol Akgün, Dr. Hasan Taşçı, Erol Erdoğan ve Şenel Kızılca bulunuyor. Kendi medeniyetimizin birikimlerinden beslenerek günümüze ve geleceğe ışık tutma ilkesini merkeze alan dergiye “www.cihannuma.org” üzerinden de kısa bir süre sonra ulaşabileceksiniz.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

KONYA’DA ŞEHİR VE MEDENİYET ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Cihannüma tarafından organize edilen “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”  Selçuk...

CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir...

GÖÇ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU YAYINLANDI

Gaziantep şehrimizin güzide kurumları ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği...