Cihannüma Kudüs İftarı

“Rahman ve Rahim Olan Allah’ın (cc) Adıyla”

Bildiğiniz gibi Mübarek Mescid-i Aksa 2 Milyarlık İslâm dünyasının yeryüzündeki en kutsal üçüncü haremidir.

Aksa’yı yüreğinde barındıran Kudüs, İsrâ Sûresi’nde belirtildiği gibi “Bereketlendirilmiş” bölgenin ilk halkasıdır.

Bu kutsal belde, barış ve esenlik şehri olmalıyken maalesef bugün İşgalci Siyonist İsrail’in zulmü ve Müslümanların ilgisizliğinin fotoğraflarını vermeye devam ediyor.

Elhamdülillah Türkiye, tarihteki asil duruşunu son yıllarda tekrar göstermeye başlamış ve dünyanın ilgisizliğine aldırış etmeden Kudüs’e destek olmaya devam etmektedir.

Orada yaşayan ve işgalin bedelini Müslümanlar adına her anlamda ödeyen Kudüslüler bu Ramazan’da bizlerin dua ve selamlarını beklemektedirler.

Geçtiğimiz yıl Mescid-i Aksa’nın bahçesinde Balıkesir Cihannüma Derneği olarak iftar sofrası kurmuştuk. Bu sene de Ramazan ayının girmesiyle başlatmış olduğumuz kampanya ile yine Mescidi aksa bahçesinde iftar soframızı kurduk, %80’i yoksulluk sınırının altında yaşayan Kudüslü ailelere ve Mescidi Aksa da nöbet tutanlara bir nebze de katkımız oldu ise ne mutlu bizlere.

Amacımız Ramazan ayının bereketini Mübarek Mescid-i Aksa ve onu yüreğinde barındıran Kudüs’ün bereketiyle birleştirmektir. Aynı zamanda peygamber efendimizin: “Oraya gidin ve orada namaz kılın; Gidemezseniz kandillerinde yakılmak üzere zeytinyağı gönderin…” hadisi şerifi üzere bu sıkıntılı süreçte gidemezsek de oradaki kardeşlerimize bir nebzede olsa katkı sağlamayı hedefledik.

Bu vesile ile Efendimiz sav.in kıyamete kadar ümmetimden bir grub orada savaşacak dediği kardeşlerimize desteğimizi hiç eksiltmesin.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

KONYA’DA ŞEHİR VE MEDENİYET ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Cihannüma tarafından organize edilen “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”  Selçuk...

CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir...

GÖÇ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU YAYINLANDI

Gaziantep şehrimizin güzide kurumları ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği...