Cihannüma’dan Kudüs ve Mecid-i Aksâ’da İftar

Cihannüma Derneği İstanbul İl Temsilciliği, Mirasımız Derneği işbirliğiyle Kudüs’te ve Mescid-i Aksâ’da iftar organizasyonu düzenledi.

İşgal devleti İsrail’in hukuk dışı uygulamaları, baskın ve tutuklamaları ile son yarım asrın en zor günlerini geçiren Kudüslü Müslümanlar, Ramazan ayında unutulmadı.

Cihannüma Derneği İstanbul İl Temsilciliği, Kadir Gecesinin akşamında Mirasımız Derneği’nin organizasyonu ile ihtiyaç sahibi Filistinlilere iftar ikram etti.

İftar organizasyonunun ilki, binlerce Filistinlinin yaşadığı Kudüs’te bulunan Şufat Mülteci Kampı’nda gerçekleştirildi. Hazırlanan sıcak iftar yemekleri, mobil ekipler aracılığı ile ihtiyaç sahibi ailelerin evlerine dağıtıldı.

İkinci organizasyon ise, haftalardır İsrail saldırılarının odağı olan Kadim Kudüs’teki Mescid-i Aksâ’da gerçekleştirildi. Kudüs’ten ve Kudüs dışındaki farklı şehirlerden gelen on binlerce Filistinli, Kadir Gecesi Mescid-i Aksâ’ya akın etmişti. Cihannüma Derneği de gecesi Mescid-i Aksa’da ihya eden binlerce Müslümana iftarlık ikramında bulundu.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

KONYA’DA ŞEHİR VE MEDENİYET ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Cihannüma tarafından organize edilen “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”  Selçuk...

CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir...

GÖÇ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU YAYINLANDI

Gaziantep şehrimizin güzide kurumları ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği...