Çocuklar Babalarıyla Camide

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Antalya İl Başkanı Hıfzullah Şahbaz, 8 Eylül Pazar günü 81 ilde, “Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği düzenleneceğini belirtti. Bu programın Yivli Minare Camii’nde gerçekleştirileceğini aktaran Şahbaz, tüm Antalya’ya katılım çağrısında bulundu.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği, 81 ilde “Babalar ve Çocuklar Sabah Namazında Buluşuyor” etkinliği düzenlediğini bildirdi. Diyanet İşleri Başkanlığı ve çok sayıda sivil toplum kuruluşlarının (STK) desteklediği projeye, katılımın yoğun olması bekleniyor. 8 Eylül Pazar günü Antalya Yivli Minare Camii’nde gerçekleşecek etkinlik kapsamında babalar ve çocuklar sabah namazında buluşacak. Konuyla ilgili açıklama yapan Cihannüma Derneği Antalya İl Başkanı Av. Hıfzullah Şahbaz, etkinliğe babaları ve çocukları sabah namazına beklediklerini ifade etti.

ÇOCUKLAR HUZURDA BULUŞACAK
Amaçlarının çocuklara camiyi ve namazı sevdirerek milli ve manevi değerlerine bağlı, ülkesini seven, ona hizmeti her şeyin üzerinde tutan nesiller yetiştirmek olduğunu belirten Hıfzullah Şahbaz, “Yapılacak olan faaliyetin çocuklarımıza rol model olacak anne ve babalarımızın bir sorumluluğu olduğu düşüncesiyle böyle bir faaliyeti gerçekleştireceğiz. Çocuklarımıza ibadet duygusunu aşılıyoruz. Kuşaklar arasındaki bağın güçlenmesi, büyüklerin örnek alınması, küçüklere örnek olunması düşüncesiyle, her baba çocuğunun elinden tutsun ve birlikte camiye gelsin diyoruz.” şeklinde konuştu.

BAŞKAN ŞAHBAZ’DAN KATILIM ÇAĞRISI
Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Platformu Derneği Antalya İl Başkanı Hıfzullah Şahbaz, kitle iletişim araçlarının yaygınlaştığı, sosyal medya kullanımının çığ gibi büyüdüğü, gençliğin asosyalleştiği, aile içi iletişimin kaybolduğu, kuşak çatışmasının yaşandığı günümüzde geleceğe umutla bakabilmemiz açısından üzerimize düşen sorumluluğu bir nebze yerine getirmek ve toplumsal farkındalık oluşturmak niyetiyle 8 Eylül Pazar günü Yivli Minare Camii’nde gerçekleşecek etkinliğe tüm Antalya halkına katılım çağrısında bulundu.
Şahbaz, babası hayatta veya yanında olmayanlar kayınpederi, dedesi, amcası, dayısı veya bir başka büyüğüyle; oğlu olmayanlar yeğeniyle; hiçbirisi olmayanlar veya getiremeyenler tek başına katılabilir. Niyet hayr, akıbet hayr olur inşallah” ifadelerini kullandı.

Cihannüma Antalya İl Temsilciliği

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

KONYA’DA ŞEHİR VE MEDENİYET ÇALIŞTAYI DÜZENLENDİ

Cihannüma tarafından organize edilen “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”  Selçuk...

CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir...

GÖÇ ÇALIŞTAYI SONUÇ RAPORU YAYINLANDI

Gaziantep şehrimizin güzide kurumları ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği...