Aydın Cihannüma öncülüğünde, Kurtuluşun 100. yılına şehit ve gaziler dualarla anıldı

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Cihannüma Dayanışma Derneği’nin düzenlediği programla hem kurtuluş gününü kutladı hem de şehit ve gazileri dualarla yad etti.

Büyük ilgi gören 100. Yıl Kurtuluş etkinliğinde, Şehitler ve Gaziler kahramanlara dualarla anıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden etkinliğe protokol üyeleri ve işadamları katıldı.

100.yıl Etkinlikleri, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği öncülüğünde İl STK Platformu, ve çeşitli kurumların paydaşlığıyla geniş katılımlı bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi. Aydın Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.


Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği öncülüğünde gerçekleşen programa, İl STK Platformu, İl Kültür Müdürlüğü ve İl Müftülüğü paydaşlığıyla geniş katılımlı bir meydan etkinliği gerçekleştirildi. Mehteran Takımının Adnan Menderes Bulvarından Kent Meydanına coşkulu yürüyüşüne Aydınlılar ellerinde Türk Bayrakları ile eşlik ettiler. Cihannüma Genel Başkanı Rıza Yorulmaz’ın da iştirak ettiği proramda, Ayasofya Camii Kebir Baş İmamı Ferruh MUŞTUER ile Çamlıca Camii Müezzinleri Mustafa ALPHAYTA ve Hüseyin AKBULUT okudukları Kuran ı Kerim, Sala ve kasidelerle selatin camilerin iklimini Aydın’a getirdiler. Gurup Aksiyon ile Ömer KARAOĞLU beğenilen ezgileriyle kulakların paslarını sildiler. Aydın Efeleri yöresel oyunlarıyla programa renk kattı.

Şehitlerin ruhu için yapılan dualarla Aydın’ da birlik ve beraberliği pekiştiren örnek bir program icra edildi.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

AB’den doğal afetler nedeniyle Yunanistan’a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,...

DİPLOMATİK SÖZLÜK Göç Diplomasisi(Migration Diplomacy)

Lala NAGHİYEVA Göç Diplomasisi, devletlerin sınır ötesi nüfushareketliliğini yöneltmek için...

ABD, Avustralya ve İngiltere’yi Çin’le karşı karşıya getiren anlaşma: AUKUS

ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki "nükleer denizaltı ittifakı"AUKUS, Hint-Pasifik...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore lideri Kim ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim...