Aydın Cihannüma öncülüğünde, Kurtuluşun 100. yılına şehit ve gaziler dualarla anıldı

Aydın’ın düşman işgalinden kurtuluşunun 100. yılı çeşitli etkinliklerle kutlanırken, Cihannüma Dayanışma Derneği’nin düzenlediği programla hem kurtuluş gününü kutladı hem de şehit ve gazileri dualarla yad etti.

Büyük ilgi gören 100. Yıl Kurtuluş etkinliğinde, Şehitler ve Gaziler kahramanlara dualarla anıldı. Gecenin ilerleyen saatlerine kadar devam eden etkinliğe protokol üyeleri ve işadamları katıldı.

100.yıl Etkinlikleri, Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği öncülüğünde İl STK Platformu, ve çeşitli kurumların paydaşlığıyla geniş katılımlı bir kutlama etkinliği gerçekleştirildi. Aydın Kent Meydanı’nda gerçekleştirilen etkinliğe çok sayıda vatandaş katıldı.


Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği öncülüğünde gerçekleşen programa, İl STK Platformu, İl Kültür Müdürlüğü ve İl Müftülüğü paydaşlığıyla geniş katılımlı bir meydan etkinliği gerçekleştirildi. Mehteran Takımının Adnan Menderes Bulvarından Kent Meydanına coşkulu yürüyüşüne Aydınlılar ellerinde Türk Bayrakları ile eşlik ettiler. Cihannüma Genel Başkanı Rıza Yorulmaz’ın da iştirak ettiği proramda, Ayasofya Camii Kebir Baş İmamı Ferruh MUŞTUER ile Çamlıca Camii Müezzinleri Mustafa ALPHAYTA ve Hüseyin AKBULUT okudukları Kuran ı Kerim, Sala ve kasidelerle selatin camilerin iklimini Aydın’a getirdiler. Gurup Aksiyon ile Ömer KARAOĞLU beğenilen ezgileriyle kulakların paslarını sildiler. Aydın Efeleri yöresel oyunlarıyla programa renk kattı.

Şehitlerin ruhu için yapılan dualarla Aydın’ da birlik ve beraberliği pekiştiren örnek bir program icra edildi.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

Gençlik ve Aile Çalıştayı Kayseri’de Düzenlendi

Kayseri Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde, Cihannüma Dayanışma ve...

Genel Başkanımız Edirne’de 20. Bölge Divan Toplantısına Katıldı.

Edirne Temsilciliğimizin ev sahipliğinde 20. Bölge Divan Toplantısı Genel...

Genel Başkanımız Kocaeli Temsilciliğimizin İlk Divan Toplantısına Katıldı

Kocaeli Temsilciliğimiz ilk Divan Toplantısı, Genel Başkanımız Rıza Yorulmaz,...

Genel Başkanımız KKTC’de

Cihannüma Genel Başkanımız Rıza Yorulmaz ve beraberindeki Cihannüma Heyeti,...