Çalıştaylar

YÜKSEKÖĞRETİMDE BİLGİ SORUNU: ELEŞTİRİ VE TEKLİFLERÇalıştayı

Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Ondokuz Mayıs Üniversitesi, Samsun Üniversitesi ve Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği adına Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği Samsun İl Temsilciliği tarafından düzenlenen “YÜKSEKÖĞRETİMDE BİLGİ SORUNU: ELEŞTİRİ VE TEKLİFLER ÇALIŞTAYI”, 19-20 Aralık’ta Samsun Büyükşehir Belediyesi Ömer Halisdemir Konferans Salonunda gerçekleşiyor.

İleri Teknolojiler ve SanayiÇalıştayı

Çorum ilimizde Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Hitit Üniversitesi ile Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından müştereken 2,3 Aralık 2022 tarihlerinde “İLERİ TEKNOLOJİLER VE SANAYİ” başlıklı çalıştay gerçekleştirilecektir.

Aile ve GençlikÇalıştayı

Kayseri'de 4-5 Kasım 2022 tarihlerinde Kayseri Üniversitesi, Kayseri Büyükşehir Belediyesi ve Talas Belediyesi’nin paydaşı olduğu aile ve gençlik temalı bir çalıştay düzenlenecektir.

Anadolu Şiir AkşamlarıÇalıştayı

Yurdumuzun değişik yörelerinde değişik zamanlarda şiir programları düzenlenmektedir. Ancak bu programı her sene aynı şehirde değil, değişik şehirlerde yapmak suretiyle hem bu tadın bütün şehirlerimizi sarmasını, hem de şehirlerimizin kültürel zenginliğinin ortaya çıkmasına katkı sağlamasını hedefledik.

GöçÇalıştayı

Çalıştayımız için Türkiye’nin değişik yerlerinden akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve konuyla ilgili kamu kurumlarında çalışmakta olan uzmanlardan oluşan 100 civarında katılımcı bir araya gelmiş bulunuyor.

Şehir ve MedeniyetÇalıştayı

Çalıştayımız için Türkiye’nin değişik yerlerinden akademisyenler, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve konuyla ilgili uzmanlardan oluşan yaklaşık 90 katılımcı bir araya gelmiş bulunuyor. Çalıştayımızda konu değişik boyutlarıyla gün boyu müzakere edilecek ve hazırlanacak olan sonuç raporu kamuoyu ile paylaşılacaktır.