Cihannüma Dergi’nin İlk Sayısı Çıktı!

Cihannüma Ar-ge ve Eğitim Başkanlığı tarafından organize edilen Cihannüma Dergi, “Müslüman Zihin ve Yapay Zekâ” gibi dikkat çeken bir tema ile yayın hayatına Bismillah dedi.

Cihannüma Dayanışma ve İşbirliği Derneği tarafından, entelektüel birikimin doğru bir duruş ve bakış açısı üzerinden pratiğe yansıtılması amacıyla yayın hayatına kazandırılan “Cihannüma Dergi”nin 2020 Kış sayısı çıktı.  Dergilerin ‘hür fikrin kaleleri’ olduğu anlayışıyla yayın hayatına başlayan derginin ilk sayısının kapak konusu “Müslüman Zihin ve Yapay Zekâ” oldu.  Son zamanlarda üzerinde çokça konuşulan yapay zekânın Müslüman bir zihin eşliğinde ve farklı yönleriyle nasıl ele alınabileceği arayışını içeren dergide “gündem, dosya ve söyleşi” bölümleri yer alıyor. Yılda dört sayı olarak basılması planlanan Cihannüma Dergi ile yeni çalışma alanlarının oluşması ve gündeme ilişkin değerlendirilmelerin sunulması hedefleniyor.

Genel Yayın Yönetmenliği’ni Dr. Ömer Faruk Yelkenci’nin, editörlüğünü Özkan Tekin’in yaptığı derginin Yayın Kurulu’nda; Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, Prof. Dr. Mahmut Bilen, Mustafa Bolat ve Hüseyin Cerrahoğlu yer alıyor. Derginin Danışma Kurulu’nda ise; Prof. Dr. Yusuf Tekin, Prof. Dr. Birol Akgün, Dr. Hasan Taşçı, Erol Erdoğan ve Şenel Kızılca bulunuyor. Kendi medeniyetimizin birikimlerinden beslenerek günümüze ve geleceğe ışık tutma ilkesini merkeze alan dergiye “www.cihannuma.org” üzerinden de kısa bir süre sonra ulaşabileceksiniz.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

AB’den doğal afetler nedeniyle Yunanistan’a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,...

DİPLOMATİK SÖZLÜK Göç Diplomasisi(Migration Diplomacy)

Lala NAGHİYEVA Göç Diplomasisi, devletlerin sınır ötesi nüfushareketliliğini yöneltmek için...

ABD, Avustralya ve İngiltere’yi Çin’le karşı karşıya getiren anlaşma: AUKUS

ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki "nükleer denizaltı ittifakı"AUKUS, Hint-Pasifik...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore lideri Kim ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim...