Samsun Temsilciliğinden Tercih ve Kariyer Planlama Günleri

Cihannüma Samsun İl Başkanlığı öncülüğünde Samsun Valiliği, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanlığı, Samsun İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Türkiye Gençlik Vakfı Samsun Şubesi işbirliği ile “Tercih ve Kariyer Planlama Günleri” gerçekleştirildi.

27-29 Temmuz 2020 Samsun Büyükşehir Belediyesi Şehit Ömer Halisdemir Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen programa Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı, Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Samsun Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mahmut Aydın, sivil toplum kuruluşu temsilcileri, protokol üyeleri, öğretmenler ve çok sayıda öğrenci katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Cihannüma Samsun İl Başkanı Doç. Dr. Salih Kesgin, “Yönetim kurulu üyelerimizle, nasıl olur da bizden sonra gelen neslin doğru kararlar vermelerine yardımcı oluruz? sorusuna odaklanmamızın bir neticesi olarak ‘Tercih ve Kariyer Planlama Günleri’ ana teması ile şekillenen bu program oluştu. Maksadımız sahada tecrübesi olan alan uzmanlarımız ile akademisyenlerimiz ile öğrencilerimiz arasında bir köprü oluşturmak gençlerimizin neyi, niçin, neden tercih edeceklerine dair bir birikimle geleceğe hazırlanmalarına imkân oluşturmak, yarının mimarı olacak bir gencimize dahi olsa ulaşarak manevi sorumluluğumuzu yerine getirme arayışı içinde olmaktı. Bu arayışımıza, heyecanımıza destek veren Samsun Valiliği’ne, Samsun Büyükşehir Belediyesi’ne, il ve ilçe milli eğitim müdürlüklerine, Türkiye Gençlik Vakfı’na ve elbette ki programın yükünü derin bir aşkla sahiplenen akademisyen ve alan uzmanı arkadaşlara ve tabi ki programın görünmez kahramanlarına, yönetim kurulu üyelerimize teşekkürü bir borç bilirim” diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından moderatörlüğünü Doç. Dr. Salih Kesgin’in üstlendiği açılış panelinde Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir konuk edildi. Dağlı ve Demir’in tecrübelerini gençlerle paylaştığı panelin soru-cevap kısmında ise gençler Samsun Valisi Dr. Zülkif Dağlı ve Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’e sorular yöneltti. Protokol üyeleri ve gençlerle anı fotoğrafı çekilmesinin ardından program kapsamında oluşturulan rehberlik ve danışma merkezleri ve sivil toplum kuruluşları için kurulan stantlar ziyaret edildi. Açılış programının ardından üç gün boyunca devam eden “Tercih ve Kariyer Planlama Günleri”nde öğrencilerin; mühendislikten, sosyolojiye on yedi farklı alanda profesör, doçent, doktor öğretim üyesi ünvanına sahip öğretim üyeleri ve alan uzmanları ile buluştukları bir platform oluşturuldu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

AB’den doğal afetler nedeniyle Yunanistan’a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,...

DİPLOMATİK SÖZLÜK Göç Diplomasisi(Migration Diplomacy)

Lala NAGHİYEVA Göç Diplomasisi, devletlerin sınır ötesi nüfushareketliliğini yöneltmek için...

ABD, Avustralya ve İngiltere’yi Çin’le karşı karşıya getiren anlaşma: AUKUS

ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki "nükleer denizaltı ittifakı"AUKUS, Hint-Pasifik...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore lideri Kim ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim...