CİHANNÜMA’DAN KÜLTÜR HAYATIMIZ İÇİN ÖNEMLİ ORGANİZASYON

Cihannüma, kültür hayatımız için büyük önem taşıyan önemli bir organizasyona imza atacak.

Karatay Belediyesi ve Selçuk Üniversitesi iş birliğinde düzenlenecek “Şehir ve Medeniyet Çalıştayı” 14 Mayıs Cumartesi günü saat 09.00’da Konya Celaleddin Karatay Kongre ve Gençlik Merkezi’nde başlayacak. Programın Cihannüma Genel Başkanı Av. Rıza Yorulmaz ve iş birliği yapılan kurum temsilcilerinin açılış konuşmaları başlatılması planlanıyor.

Alanlarında tanınmış akademisyenler ile kamu, özel ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerini bir araya getirecek çalıştayda şehir ekosistemi, yerel yönetim, geleceğin şehirleri, şehir kimliği, kültürel miras, toplumsal yaşam, şehir sosyolojisi, şehir güvenliği ve konut tipolojisi konuşulacak.

“Şehir ve Medeniyet Çalıştayı”nın binlerce yıllık geçmişi ve şehir kültürü ile kadim bir medeniyet olan Anadolu Selçuklu Devleti’nin başşehri Konya’da düzenlenmesinin çok anlamlı olduğunu ifade eden Cihannüma Konya Temsilcisi Ömer Faruk Seleş, programın oldukça faydalı ve verimli geçeceğine inandığını belirtti.

İşbirlikleri ve katkılarından dolayı; Selçuk Üniversitesi ile Karatay Belediyesi’ne, tertip kurulu üyeleri Prof.Dr.Yusuf Şahin, Prof.Dr.Murat Ertekin, Prof.Dr.Mehmet Ali Hacıgökmen, Doç.Dr.İbrahim Nacak, Nuri Keleş, Mustafa Karahancı, Nurullah Osmanlı, Dr.Gültekin Güllü’ye teşekkür etti.

Çalıştay ile ortaya çıkacak sonuçların geleceğe ışık tutacağını ifade eden Şeleş, dernek olarak sosyal ve kültürel hayatımızı aydınlatacak organizasyona tüm vatandaşları davet etti.

14 Mayıs 2022 Cumartesi günü gerçekleşecek çalıştayımızın program akışı şöyledir:

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

AB’den doğal afetler nedeniyle Yunanistan’a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,...

DİPLOMATİK SÖZLÜK Göç Diplomasisi(Migration Diplomacy)

Lala NAGHİYEVA Göç Diplomasisi, devletlerin sınır ötesi nüfushareketliliğini yöneltmek için...

ABD, Avustralya ve İngiltere’yi Çin’le karşı karşıya getiren anlaşma: AUKUS

ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki "nükleer denizaltı ittifakı"AUKUS, Hint-Pasifik...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore lideri Kim ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim...