Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Cihannüma Genel Kurul mesajı

4 Temmuz Pazartesi günü, Ankara Hacı Bayram-ı Veli Üniversitesi Kongre ve Kültür Merkezi’nde gerçekleşen 4. Olağan Genel Kurulumuza, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın Cihannüma mensupları ve gönüllülerine mesajı.

Cihannüma Derneği’nin saygıdeğer mensupları,

Sivil toplum kuruluşlarımızın kıymetli temsilcileri,

Kıymetli dava arkadaşlarım,

Hanımefendiler, beyefendiler,

Sizleri en kalbi duygularıma muhabbetle, hürmetle selamlıyorum.

Sizlerin vasıtasıyla ülkemizin dört bir yanında kutlu davamıza gönül veren, omuz veren tüm kardeşlerime selamlarımı, sevgilerimi iletiyorum.

Anadolu’nun bağrından çıkıp her türlü engeli aşarak ekonomide, siyasette, ticarette, bürokraside, sivil toplumda gösterdiği başarılarla insanımıza hizmetlerde bulunan bütün kardeşlerimize buradan selam ediyorum.

Cihannüma Derneği 4’üncü Olağan Genel Kurulu’nun ülkemiz, milletimiz ve dernek mensuplarımız açısından hayırlara vesile olmasını diliyorum.

Genel Kurulda görevi devreden arkadaşlarımıza gayretleri için teşekkür ediyor, yeni vazife üstlenen kardeşlerimize ise Mevla’dan kolaylıklar niyaz ediyorum.

Kuruluşundan itibaren Derneğimizin bugünlere gelmesinde katkısı olan başkanlarından üyelerine kadar herkese şükranlarımı sunuyorum.

Bundan 10 sene önce dert sahibi bir avuç arkadaşımızın öncülüğünde kurulan Derneğimiz, hamdolsun bugün 81 vilayetimizin tamamındaki temsilcileriyle on binlerce gönle dokunan büyük bir aile haline geldi.

Genç yaşına rağmen Cihannüma Derneği, entelektüel birikimimizin verimli kullanılabilmesi yanında, eğitimden kültüre, gençlikten şehirciliğe geniş bir yelpazede pek çok başarılı çalışmaya imza atıyor.

Derneğinizin ayrıca, medeniyet değerlerimizin ihyası, kardeşlik hukukunun güçlendirilmesi yolunda verdiği mücadeleyi de takdirle karşılıyorum.

Cihannüma Derneği’nin siyasi geleneğimizin farklı kulvarlarından insan kaynağını ortak bir paydada buluşturmaya matuf faaliyetlerini, davamızın bugünü ve geleceği adına son derece kıymetli buluyorum.

Kendini “gönül seferberliğiyle” çalışan bir “VEFA HAREKETİ” olarak tanımlayan Cihannüma Derneğimizin, ilk günden itibaren gözettiği bu prensiplere inşallah sahip çıkmayı sürdüreceğine inanıyorum.

Rabbime kalplerimiz arasında güçlü köprüler kurduğu, bizleri birbirimize kardeş kıldığı için hamdüsenalar ediyorum.

Bu vesileyle, son nefesine kadar büyük ve güçlü Türkiye davası için gayret gösteren, 54’üncü Hükümetin Başbakanı, dava, aksiyon ve ilim adamı Prof. Dr. Necmeddin Erbakan Hocamızı…

Milli Gençliğin yetişmesi uğrunda koştururken elim bir trafik kazasında kaybettiğimiz Adnan Demirtürk’ü…

Mücadeleyle geçen ömrüne pek çok önemli hizmeti sığdıran gönül insanı Ali Soylu kardeşimi…

Ve karşılığını sadece Allah’tan bekleyerek ülkemiz, milletimiz ve davamız için bedel ödeyen tüm dostlarımızı burada tazimle yâd ediyorum.

Hayatlarıyla bizlere örnek olan, vefatlarıyla geride derin boşluklar bırakan, bu fani dünyadan bir bahar rüzgârı gibi esip ebediyete göç eden o güzel insanların her birine Allah’tan rahmet ve mağfiret diliyorum.

Rabbim bizleri de son nefesimize kadar Sırat-ı Müstakim’den, ülkeye, millete, ümmete ve insanlığa hizmet yolundan ayırmasın.

Sevgili kardeşlerim,

Çok değerli yol arkadaşlarım,

Cihannüma Derneğimizin 4’üncü Genel Kurul’unun “YENİ BİR DÜNYA MÜMKÜN” temasıyla gerçekleştirilmesi son derece anlamlıdır.

Son 2,5 yıldır bütün insanlıkla beraber ülkemizi de etkileyen salgın ve ardından gelen ekonomik kriz, küresel sistemdeki adaletsizlikleri bir kez daha gösterdi.

Savaşlara, işgallere, terör belasına, açlık ve yoksulluğa çözüm üretmede aciz kalan, hatta bu sorunları besleyen mevcut dünya sisteminin yeni bir yapılanmaya ihtiyaç duyduğu, artık inkâr edilemez bir gerçektir.

Haklının yerine güçlüyü, gücü elinde bulunduranı gözeten bir düzen, hiçbir şartta refah, barış ve huzur üretemez.

Türkiye olarak yıllardır “DÜNYA 5’TEN BÜYÜKTÜR” ifadesiyle, hakiki manada barışı esas alan bir sisteme olan talebi dile getiriyoruz.

Her türlü susturma girişimine rağmen, hamdolsun verdiğimiz mücadelenin “maya tutmaya” başladığını görüyoruz.

Türkiye, ilkeli politikalarıyla, savunduğu değerlerle, her zeminde koruduğu onurlu duruşuyla daha adil bir dünyanın mümkün olduğunu gösteriyor.

İnancımızın ve insanlığımızın bir gereği olarak yürüttüğümüz bu kutlu mücadeleyi inşallah çok daha yukarılara taşımakta kararlıyız.

Yeryüzünde hakkın şahidi, adaletin bekçisi, mazlumların hamisi ve zalimin hasmı olmak için çalışmaya, koşturmaya devam edeceğiz.

Rabbim birliğimizi, beraberliğimizi, muhabbetimizi daim eylesin diyorum.

Bu düşüncelerle Cihannüma Derneği 4’üncü Olağan Genel Kurulu’nun başarılı geçmesini diliyorum.

Başkanlık görevini devam ettiren “Rıza Yorulmaz” kardeşimin şahsında dernek yönetimine Rabbim’den muvaffakiyetler niyaz ediyorum.

Sizleri bir kez daha saygıyla selamlıyor, Allah’a emanet ediyorum.

Kalın sağlıcakla…

Recep Tayyip ERDOĞAN

Türkiye Cumhurbaşkanı

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

AB’den doğal afetler nedeniyle Yunanistan’a 2 milyar 250 milyon avroya kadar destek

Avrupa Birliği (AB) Komisyonu Başkanı Ursula von der Leyen,...

DİPLOMATİK SÖZLÜK Göç Diplomasisi(Migration Diplomacy)

Lala NAGHİYEVA Göç Diplomasisi, devletlerin sınır ötesi nüfushareketliliğini yöneltmek için...

ABD, Avustralya ve İngiltere’yi Çin’le karşı karşıya getiren anlaşma: AUKUS

ABD, İngiltere ve Avustralya arasındaki "nükleer denizaltı ittifakı"AUKUS, Hint-Pasifik...

Rusya Devlet Başkanı Putin, Kuzey Kore lideri Kim ile bir araya geldi

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kuzey Kore lideri Kim...