İleri Teknolojiler ve Sanayi Çalıştayı’na yoğun ilgi

Çorum Valiliği, Çorum Belediyesi ve Cihannüma İl Temsilciliği tarafından gerçekleştirilen İleri Teknolojiler ve Sanayi Paneli ve Çalıştayı ilk gün yoğun ilgiyle gerçekleştirildi. Hitit Üniversitesi Meslek Yüksekokulu Ethem Erkoç Konferans Salonunda İki gün sürecek çalıştay, 3 Aralık Cumartesi günü akşam saatlerine kadar devam edecek.

Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı, Milli Savunma Bakanlığı başta olmak üzere sanayici ve işadamları, TÜBİTAK, MÜSİAD, ÖSYM gibi kurum ve kuruluşlardan 112 katılımcı ile düzenlenen çalıştayın ilk gününde makine ve imalat sektörü konulu bir panel gerçekleştirildi. Milli Savunma Bakan Yardımcısı Muhsin Dere’nin de katıldığı açılış paneline Vali Mustafa Çiftçi, AK Parti Çorum Milletvekili Erol Kavuncu, Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın, Milli Teknoloji Genel Müdürü Zekeriya Coştu, üniversite rektörleri ile çok sayıda davetli katıldı.

Düzenlenen panel ve çalıştayla ilgili açıklamada bulunan Cihannüma Derneği Genel Başkan Vekili Ahmet Akça, çalıştay sonrası sonuç bildirgesi yayınlayacaklarını ve bu bildirgenin ilgili kuruluşlara gönderileceğini söyledi. Cihannüma Derneği Genel Merkezi Bilim Sanayi ve Teknoloji Atölyesi’nin bir yıllık çalışmasının sonucu bu panel ve çalıştayı gerçekleştirdiklerinin altını çizen Ahmet Akça, “Hitit Üniversitesi’nin makine imalat alanında ihtisaslaşması ve Çorum’da makine sanayisinin gelişmiş olması nedeniyle böyle bir etkinliği Çorum’da gerçekleştiriyoruz.” dedi.

Programın gerçekleşmesinde katkı sağlayan başta Çorum Valisi Mustafa Çiftçi olmak üzere Belediye Başkanı Dr. Halil İbrahim Aşgın ve emek verenlere teşekkür eden Cihannüma Derneği Genel Başkan Vekili Ahmet Akça, çalıştayda ithalata bağımlılığı azaltmak ve karlılığı artırmak, akademisyenlerin katma değer arttırıcı faaliyetlerde bulunması, uygulamalı eğitimin etkinliğinin arttırılması, finansal kaynak ve teşviklerin verimliliği, kurumsal ve dijital dönüşüme uyumun artırılması, Ar-Ge’den Ür-Ge’ye geçiş iyi uygulamaları konularının ele alınacağını sözlerine ekledi.

Yazıyı paylaş

Önerilen Haberler

Beğenebileceğiniz Yazılar
Önerilenler

DİPLOMATİK SÖZLÜKGayri Resmi Diplomasi (İnformal Diplomacy)

Arlinda ISMANIUluslararası ilişkiler alanında toplumlararası diplomasi niteliğinde Track Two...

El-Hidaye HareketininBalkanlardaki Müslüman Entelektüel Yapılanmadaki Etkileri

El- Hidaye Dergisi ve KadrosuAbdulhamit Bolat / M. Huzeyfe...

Rusya-Ukrayna Savaşı’nda son durum

Dünya gözlerini Gazze'ye ve İsrail’e çevirmiş durumda. Ancak 622...

Belçika Başbakanı Alexander De Croo’dan İsrail’e saldırıları durdurma çağrısı geldi

Belçika’da hükümet, İsrail’in Filistin’e karşı orantısız güç kullandığını ve...