81 İlde Gençler ve Aileler Pazar Günü Sabah Namazında Buluşacak

Cihannüma Derneği, Anadolu Gençlik Derneği (AGD), Tügva, ÖNDER, MEMURSEN, İHH ve Yedi Hilal öncülüğünde büyük bir buluşma daha gerçekleşiyor.

“Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor” programı tüm Türkiye’de Pazar günü gerçekleşecek.

10 Eylül Pazar günü Sabah Namazında gerçekleşecek program ile birlikte Türkiye’nin 81 ilinde, 92 ilçede ve 173 camide bir araya geleceğiz.

İl ve İlçe müftülüklerinin de destek vermesi beklenen Büyük Buluşma’da binlerce el duaya kalkacak, binlerce gönül birlik ve beraberlik mesajı verecek.

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen Buluşma bu yıl çok sayıda Sivil Toplum Kuruluşunun katılımı ve desteğiyle tüm Türkiye’de gerçekleşmesi amaçlanıyor.

Öncülüğünü Cihannüma Derneği, Anadolu Gençlik Derneği, İHH, MEMURSEN, Tügva, ÖNDER ve Yedi Hilal’in yaptığı program için farklı sivil toplum kuruluşları destek veriyor.


BASIN TOPLANTISI

“Gençler ve Aileler Sabah Namazında Buluşuyor” programı öncesinde bugün basın toplantısı yapıldı.

Toplantıda, “Türkiye’nin 81 ilinde ve yüzün üzerinde ilçesinde belirlenen camilerde milyonlarca Müslüman kardeşimiz ve çocuklarımızla birlikte omuz omuza saf tutacağız.

Avrupa’da Kuran’a yapılan saldırıların arttığı bir dönemde, Kuran’ın sahibine, el açacağız. Başta 6 Şubat’ta yaşanan deprem felaketinde kaybettiğimiz vatandaşlarımız için, terör sebebiyle şehit olan asker ve polisimiz için, milletimizin birlik ve beraberliği, dirlik ve düzeni için, ümmet coğrafyasında ve bütün dünyada yaşayan mağdur ve mazlumlar için, geleceğimizin ümidi olan genç kardeşlerimizin başarılı bir eğitim yılı geçirmeleri için dua edeceğiz.” ifadeleri kullanıldı.

İlki geçtiğimiz yıl gerçekleşen programa ise önde gelen STK’lardan Aziz Mahmut Hüdayi Vakfı, Deniz Feneri, Diyanet Vakfı, Ensar Vakfı, ESAM, Evrensel Hafızlar Derneği, FEDAV, İlim Yayma Cemiyeti, İlim Yayma Vakfı, Medeniyet Derneği, Mehir Vakfı, Milli Kardeşlik Topluluğu, MTTB, MÜSİAD, Sadakataşı, Safa Vakfı, Sağlık ve Medeniyet Derneği, TGSP, UDEF, VEFADER, Yavuz Selim Vakfı, Yeni Dünya Vakfı destek veriyor.

Bu anlamlı programa bütün vatandaşlarımızı aileleri ile bekliyoruz.

Cihannüma Derneği Genel Başkanı Rıza Yorulmaz

Anadolu Gençlik Derneği Genel Başkanı Salih Turhan

İHH Genel Başkanı Bülent Yıldırım

Memur-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın

ÖNDER Genel Başkanı Abdullah Ceylan

TÜGVA Genel Başkanı İbrahim Beşinci

YediHilal Genel Başkanı Samet Paçacı

Whatsapp Whatsapp